گوگل ادوردز

گوگل ادوردز

گوگل ادوردز (Google AdWords) چیست ؟

باتوجه به اینکه دنیای بازاریابی و تبلیغات الکترونیکی رشد و رونق قابل توجهی در سالهای اخیر بخصوص در کشور ما یافته و بستر مقرون به صرفه و قابل اطمینانی در معرفی محصولات ، خدمات و همچنین جذب مشتری را فراهم آورده است ، صاحبان کسب و کار را بیش از پیش ترغیب به استفاده از سرویس های متنوع تبلیغاتی گوگل می نماید.بکارگیری این بستر تبلیغاتی فراگیر و موثر روز به روز در حال افزایش و گسترش چشم گیر است چنانکه در بعضی از عرصه های تبلیغاتی رقابت سخت و طاقت فرسایی را در به دست آوردن جایگاه دلخواه در موتور جستجوگر گوگل سبب شده است.

در چنین شرایطی بهترین و سریعترین راه برای نمایش سایت کارفرما در صفحه اول گوگل استفاده از سرویس های تبلیغاتی گوگل می باشد.

گوگل ادوردز یکی از سرویس های قابل ارائه توسط شرکت گوگل میباشد و هدف آن قرار دادن لینک سایت شما در صفحه اول گوگل میباشد. هزینه استفاده از این سرویس بصورت “پرداخت هزینه به ازای هر کلیک” می باشد یعنی به ازای هر کلیلک بر روی آدرس سایت شما هزینه ای بر اساس الگوریتم های خاص گوگل محاسبه و از حساب شما کسر میشود. البته موقعیت لینک سایت شما در صفحه اول (اولین سطر نتیجه جستجو یا سطرهای بعد) بستگی به عوامل مختلفی دارد.با توجه به اینکه اغلب کاربران در نتایج جستجوی گوگل ، صفحه یک یا صفحه دو را ملاحظه می کنند و از مشاهده صفحه سه به بعد منصرف می شوند ، پرداخت هزینه بمنظور قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل بنظر مقرون بصرفه و مفید بنظر می آید.

از دیگر مزایای استفاده از سرویس گوگل ادوردز اینست که در حالت عادی با رعایت و اعمال قوانین سئو بر روی سایت باید مدت زمانی که معمولا قابل تخمین نیست منتظر ماند تا شاهد ارتقاء رتبه ی سایت در نتایج جستجوی گوگل باشیم اما با استفاده از سرویس فوق ، سایت کارفرما بدون نیاز به زمان انتظار در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار میگیرد.آمار بازدید سایت بعد از بکارگیری این سرویس رشد چشمگیری خواهد داشت.

بطور کلی میتوان گفت هر چه سایت شما از لحاظ فنی و محتوایی در سطح بالاتری باشد نتیجه بهتری قابل دستیابی خواهد بود.لازم بذکر است گوگل برای تحلیل کیفی سایت شما از الگوریتم های مختلف و متنوعی استفاده میکند و نتیجه ای که درنهایت حاصل میشود به جمیع عوامل و فاکتورهای موثر بر کیفیت سایت بستگی دارد.

البته نباید این نکته را نادیده گرفت که سایت شما می بایست استانداردهای اولیه و لازم را در رابطه با سئو باید داشته باشد تا بتوان براحتی از گوگل ادوردز بهترین نتیجه را گرفته و در سطرهای اول صفحه اول گوگل قرار بگیرد.اگر وب سایت شما سئوی داخلی سایت را نادیده بگیرد مسلما در استفاده از سرویس گوگل ادوردز به مشکل خواهد خورد.

نکته جالب دیگری که در رابطه با گوگل ادوردز مطرح است این ست که در هنگام استفاده از این سرویس گوگل شما فقط کاربرانی را به مشاهده ی سایت خود هدایت می کنید که در موتور جستجوگر گوگل کلمه کلیدی موردنظر شما را جستجو کرده باشند.

Call Now Button