سئو

بهینه‌سازی کیفی و کمی سایت نزد موتورهای جستجو – سئو ؛ (Search Engine Optimization)

سئوی سایت

سئو (به انگلیسی: SEO)، یک روند مناسب و پیچیده ای برای بهتر دیده شدن یک سایت در نتایج جستجوی یک موتور جستجو مثل ” گوگل ” است. عموما سایت‌هایی که بالاترین مکان را در بین سایتها و بیشترین تکرار را در صفحات نتایج جستجو دارند، بازدیدکنندگان بیشتری را از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آورند و این بازدیدکنندگان سایت  می‌توانند به مشتری تبدیل شده و رونق کسب و کار مربوطه را باعث شوند .تجربه نشان داده است که تبلیغ کسب و کار ازین طریق کماکان بصرفه تر و بهتر از روش های دیگر است و در درازمدت علاوه بر هزینه کمتر سبب رونق بیشتر و جذب مشتری بیشتر میشود.

در واقع سئو به روشهایی در بهینه سازی سایت می پردازد که با بکارگیری آنها رتبه سایت نزد موتورهای جستجو مثل گوگل بتدریج ارتقا یافته و بازدیدهای هدفمند از سایت به تدریج افزایش می یابد.

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با سئوی سایت اقدامی انجام دهیم ابتدا می بایست از استاندارد بودن ساختار فنی و محتوایی سایت مطمئن شویم و یا در صورت لزوم اقدامات مورد نیاز را انجام دهیم.

بعنوان مثال اگر در صفحات سایت از عکس استفاده می کنیم حتما باید در مورد اندازه و حجم عکس ها دقت لازم را بعمل آورده باشیم تا بدین صورت زمان بارگزاری صفحه بالا نرود چرا این مشکل بطرز قابل توجهی بر سئوی سایت تاثیر منفی می گذارد.البته ناگفته نماند که بهبود سئوی سایت روندی پیچیده و بعضا طولانی دارد و به عوامل و پارامترهای بسیاری بستگی دارد.

Call Now Button